Sesja Noworodkowa

Sesja noworodkowa Kingi
Sesja noworodkowa Wojtusia

Czas zaraz po narodzinach dziecka jest dla rodziców niezwykle wymagający. Warto jednak się postarać i uwiecznić pierwsze chwile z życia noworodka. Pomoże w tym profesjonalna sesja noworodkowa. Bardzo szybko docenisz, że Twoje dziecko i Ty macie piękną pamiątkę z tego wyjątkowego okresu, który przemija tak szybko i który inaczej mógłby prędko zatrzeć się w pamięci.

Sesja noworodkowa wykonywana jest pomiędzy 5 a 14 dobą życia dziecka. Dokładna data narodzin dziecka zazwyczaj pozostaje niespodzianką do samego końca, jednak to nie problem. Skontaktuj się ze mną jak najszybciej będąc jeszcze w ciąży i dokonaj wstępnej rezerwacji terminu. Konkretny dzień odbycia się sesji ustalimy już po narodzinach malucha.

Pakiet I

500
 • 10 ujęć wydrukowanych w formacie 15x21,
 • Ujęcia nagrane na płytę DVD,
 • Zdjęcia i płyta zapakowane w ozdobne opakowania.
 • *dodatkowe ujęcie: 30zł,
 • *płyta DVD zawiera pliki wysokiej rozdzielczości, oraz miniaturki z logo do Internetu.

Pakiet II

600
 • 12 ujęć wydrukowanych w formacie 15x21,
 • Ujęcia nagrane na płytę DVD,
 • Zdjęcia i płyta zapakowane w ozdobne opakowania,
 • Zdjęcia na drewnie/desce w formacie 10x15 lub 13x18.
 • *dodatkowe ujęcie: 30zł,
 • *wydruk ujęć na papierze jedwabistym,
 • *płyta DVD zawiera pliki wysokiej rozdzielczości, oraz miniaturki z logo do Internetu.

Pakiet III

800
 • 15 ujęć wydrukowanych w formacie 15x21,
 • Ujęcia nagrane na płytę DVD,
 • Zdjęcia i płyta zapakowane w ozdobne opakowania,
 • Wydruk wybranego zdjęcia na płótnie w rozmiarze: 40x40 lub 50x30.
 • *dodatkowe ujęcie: 30zł,
 • *wydruk ujęć na papierze jedwabistym,
 • *płyta DVD zawiera pliki wysokiej rozdzielczości, oraz miniaturki z logo do Internetu.

* Zdjęcia do publikacji są wcześniej omawiane i ustalane z klientem.
* Sesje należy zadatkować w kwocie 100 zł. Reszta płatna jest w dniu sesji.

Dojazd powyżej 20 km od Krakowa

Możliwy jest dojazd na miejsce sesji poza granice Krakowa. Dojazd do 20 km poza granice Krakowa gratis. Każdy kolejny kilometr powyżej tej odległości to koszt 1,50 zł za kilometr.

Poradnik

Dowiedz się jak odbywa się sesja noworodkowa oraz jak przygotować do niej siebie i swojego malucha.

Kiedy?

Na dzień sesji wybierz dzień wolny od innych obowiązków i spraw. Długość sesji zależy od naturalnego rytmu dziecka – niczego nie da się przyspieszać. Potrzebne są przerwy na przewijanie, karmienie, a także tulenie malucha. Jeśli coś Cię będzie rozpraszać, lub do czegoś będziesz się spieszyć, Twoje zdenerwowanie z pewnością sprawi, że dzidziuś również zacznie odczuwać niepokój.

Gdzie?

W studiu fotograficznym
Polecaną przeze mnie opcją jest uprzednio przygotowane i ogrzane pomieszczenie w moim mieszkaniu. Tutaj jestem w stanie zapewnić nie tylko domową atmosferę, ale także dostęp do ogromnej szafy pełnej akcesoriów i dodatków do sesji niemowlęcych pozwalającej na wręcz nieograniczoną swobodę w doborze stylizacji dla malucha.

We własnym domu
Fotografowanie we własnym domu jest z kolei dobrą opcją jeśli mama czuje się jeszcze na tyle zmęczona porodem, że nie ma ochoty na podróż i pakowanie rzeczy niezbędnych do pielęgnacji maluszka.
Jedyne czego potrzebuję żeby urządzić mini studio fotograficzne w Waszym domu to wygospodarowanie wolnej przestrzeni o wymiarach 4×4 m2. Ważne jest też ograniczenie do minimum liczby osób obecnych przy sesji – najlepiej jeśli obecna przy sesji jest tylko mama, lub mama i tata.

Z rodzicami czy bez?

W ramach sesji noworodkowej możecie zaplanować wykonanie zdjęć o charakterze rodzinnym z udziałem swoim i starszego rodzeństwa malucha. Wymaga to jednak dodatkowych przygotowań, o czym dowiesz się więcej z sekcji Przygotowanie pozostałych członków rodziny.

Przygotowanie noworodka

Sesja noworodkowa przebiega najsprawniej, kiedy dziecko jest w stanie przespać większość ujęć. Dlatego trzeba zadbać o to, aby bezpośrednio przed rozpoczęciem ujęć było spokojne i najedzone. W tym celu postaraj się aby mniej więcej godzinę lub dwie przed rozpoczęciem sesji niemowlak pozostał aktywny przez dłuższą chwilę. Następnie niedługo przed tym jak zaczniemy pracę nad ujęciami postaraj się, aby był najedzony i zasnął.

Musimy też uniknąć niepotrzebnego wybudzenia dzidziusia zaraz przed, lub w trakcie sesji. Jeśli sesja będzie odbywać się u mnie, nie zakładaj dziecku ubrań, które trzeba będzie ściągać przez głowę – najlepszym rozwiązaniem będzie zapinany pajacyk. Jeśli sesja będzie odbywać się u Was w domu, nie zakładaj maluchowi ubranek – otul go jedynie kocykiem aby nie zmarzł.

W trakcie sesji miej pod ręką 4 pieluchy tetrowe, smoczek oraz butelkę z pokarmem. Jeśli karmisz piersią odciągnij pokarm trochę wcześniej, inaczej bądź przygotowana do zrobienia mieszanki. Nawet jeśli maluch nie używa smoka, na czas sesji jest on niezbędny. Jeśli zdecydujesz się na sesję, podam konkretny model smoczka, w jaki należy się zaopatrzyć.
Nie martw się o temperaturę – niezależnie od tego czy sesja będzie odbywać się u mnie czy u Ciebie, zadbam o to aby maluch nie zmarzł podgrzewając plan zdjęciowy.

Przygotowanie odpowiedniej atmosfery

Aby nasza współpraca była efektywna, musisz zdać sobie sprawę z jednego: dziecko natychmiast wyczuwa zdenerwowanie swoich rodziców i samo zaczyna się niepokoić. Dlatego tak ważne jest abyś mi ufała. Pod opieką osoby z moim doświadczeniem nic złego się nie stanie, a im bardziej Wy będziecie rozluźnieni, tym sprawniej zbierzemy udane ujęcia.
Po drugie, zadbaj o to aby podczas sesji obecna była minimalna liczba osób. Jeśli jest to sesja typowo noworodkowa, niech nie będzie z nami nikogo poza Tobą i ewentualnie Twoim partnerem. Jeśli wykonujemy rodzinną sesję noworodkową, najpierw robimy zdjęcia samego malucha i malucha z rodzicami. Jeśli w sesji uczestniczyć mają też starsze dzieci, zastanów się jak bardzo będą dla Ciebie absorbujące. Jeśli czujesz, że będzie Ci trudno skupić się na pozowaniu z partnerem lub istnieje szansa, że starsze rodzeństwo wybudzi malucha ze snu, być może warto zorganizować dla nich opiekę tak, aby dołączyły do Was na samym końcu, kiedy same będą też pozować.

Przygotowanie pozostałych członków rodziny

Jeśli zdecydowaliście się na rodzinną sesję noworodkową, wszyscy musicie włożyć trochę wysiłku, aby odpowiednio się przygotować.

O swój wygląd powinna zadbać mama, która na pewno będzie chciała wypaść na wspólnych zdjęciach jak najpiękniej. Dlatego Paniom polecam przygotowanie się do rodzinnej sesji noworodkowej w sposób podobny jak do sesji ciążowej.
Tata powinien przygotować dżinsy w ciemnych kolorach oraz biały lub czarny podkoszulek na ramiączkach lub z krótkim rękawem. Jeśli preferujecie styl elegancki, przygotujcie też białą koszulę z mankietami. Ubrania nie mogą zawierać wzorów ani nadruków.
Więcej informacji o przygotowaniu starszych dzieci znajdziesz w poradniku dla sesji dziecięcej.

Umów się na sesję

lub zadzwoń 507-73-73-79

MAMINKA PHOTOGRAPHY

Iwona Klimek | 507-73-73-79 | Kraków
error: Content is protected !!